AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Dr. Osman Varol, 'İlkadım'dan Kurtuluşa' Adlı Proje Kapsamında Amasya'ya Gelen İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Vali Sayın Dr. Osman Varol, 'İlkadım'dan Kurtuluşa' adlı proje kapsamında Samsun'dan Amasya'ya gelen İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle buluştu.
Vali Dr. Osman Varol, 'İlkadım'dan Kurtuluşa' Adlı Proje Kapsamında Amasya'ya Gelen İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla hazırladıkları 'İlkadım'dan Kurtuluşa' adlı proje ile kahramanlık türkülerini seslendirmek üzere yola çıkan Samsun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Amasya'ya geldi.

Samsun'da verdikleri konserlerine Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı'nın mihenk taşları kentlerden olan Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya ve İzmir'de devam edecek olan Samsunlu öğrenciler Saraydüzü Kışlası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezinde buluştukları Vali Sayın Dr. Osman Varol'a projelerine ilişkin bilgi verdiler.

Konuk öğrencilere Amasya'nın Milli Mücadele'deki önemini belirten Vali Sayın Dr. Osman Varol, anlamlı turnelerinde başarılar diledi. Öğrenciler ve öğretmenleri de ilgisi dolayısıyla Vali Sayın Dr. Osman Varol'a şükranlarını sundular.

23-05-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.