AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Uygulama Atölyeleri Her Okulda Yapalım Öğrenelim" Projesi Kapsamında İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU Ziyapaşa Ortaokulunu Ziyaret Etti

İlimiz Ziyapaşa Ortaokulunda ''Uygulama Atölyeleri Her Okulda Yapalım Öğrenelim'' projesi kapsamında oluşturulan stantlar aracılığı ile mesleki teknik eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere tanıtım yapıldı.


İlimiz Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulanan ve amacı ilimizde öğrenim gören tüm ortaokul öğrencilerine basit çapta el becerisi isteyen işlerin yapımını öğretmek, öğrencilerimizin meslek alanlarını tanıyarak ilgi duydukları ve yetenekleri doğrultusunda bir meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmak olan ''Uygulama Atölyeleri Her Okulda Yapalım Öğrenelim''  Projesi kapsamında Ziyapaşa Ortaokulunda düzenlenen etkinliğe katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU düzenlenen stantları öğrencilerle birlikte inceledi.

Bilişim, Elektrik Elektronik, Tesisat, İnşaat, Mobilya, Metal Teknolojisi alanlarında düzenlenen stantları tek tek inceleyen ve uygulamalara öğrencilerle birlikte katılan İl Müdürümüz," Uygulama Atölyeleri Her Okulda Yapalım Öğrenelim, projesi kapsamında faaliyetlerimiz devam ediyor. Çelebi Mehmet, Serdar Zeren, Müftü Mehmet Tevfik ve bugün Ziyapaşa Ortaokulunda devam eden süreç ile ilimizde ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerimizin basit çapta el becerilerinin geliştirilmesi ve mesleki eğitim faaliyetlerinin tanıtımı açısından önem arz ediyor. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında mesleki ve teknik eğitim konusunda belirlenen hedeflere ulaşma konusunda çok önem arz eden bu projede görev alan öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

12-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.