AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uygulama Atölyeleri Her Okulda Projesi

Uygulama Atölyeleri Her Okulda Projesi

               Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda belirtmiş olduğu üzere; müfredatların çocuklarımıza sunacağı imkânlara ilişkin en temel unsur; öğrenilen her türlü bilgi, beceri ve tutumun bir davranış olarak ortaya çıkmasının ötesinde, çocukların kendilerine ve topluma doğrudan hizmet edebilecek bir yetkinlik olarak yerleşmesidir. Görgü olarak tanımlanabilecek bu unsurun temel dayanağı, birbirini tamamlayan, kavramsal öğrenmeyi ve derinleşmeyi destekleyen ders ve etkinliklerle çocuğun bütüncül gelişimine hizmet etmektir. Kazanılan becerilerin içselleşmesinde her türlü öğrenme içeriği; ilgili, ilişkili, geçirgen, analitik ve birbirini tamamlayıcı olarak tasarlanacak ve hayata geçirilmelidir. İlkokuldan başlanarak tüm öğretim kademelerinde, çocukların sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi amacıyla ilimiz merkez ortaokullarında Uygulama Atölyeleri Her Okulda Projesi kapsamında "Tasarım-Beceri Stantları" kurulmaktadır.

                Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lansmanı yapılan yerel projelerden olan "Uygulama Atölyeleri Her Okulda" projesi kapsamında, öğrencilerin meslekleri tanımaları ve ilgi duydukları mesleklere yönlendirilmeleri amacı ile, ortaokul öğrencilerine Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce stantlar kurulmakta ve görevli alan öğretmenleri tarafından uygulamalı eğitimler düzenlenmektedir. Bu kapsamda ilimiz Serdar Zeren Ortaokulu bünyesinde kurulan stantlarda eğitim alan öğrencilerimiz farklı meslek alanlarını tanıyarak temel uygulamaları yapma fırsatı bulmuşlardır.

27-12-201927-12-201927-12-201927-12-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.