AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üşümüş Yüreklere Bir Sıcacık Dokunuş Başlıklı Erasmus+ Projesi Kapsamında Yaygınlaştırma Toplantısı Düzenlendi

Üşümüş Yüreklere Bir Sıcacık Dokunuş Başlıklı Erasmus+ Projesi Kapsamında Yaygınlaştırma Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Ulusal Ajans 2018 Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 2018-1-TR01-KA101-052532 proje numaralı ÜŞÜMÜŞ YÜREKLERE BİR SICACIK DOKUNUŞ (A warm Touch to The Cold Heart) başlıklı proje kapsamında 03 – 13 Mart 2019 tarihleri arasında konsorsiyum üyesi okullarda görevli (Amasya Atatürk Anadolu Lisesi, Amasya Lisesi, 12 Haziran Anadolu Lisesi) 18 yönetici ve öğretmen Mülteci öğrencilerin okula entegrasyonu ile ilgili İtalya – Hollanda – Yunanistan’da kurs faaliyetini başarı ile tamamlamışlardır. Edindikleri bilgi ve becerileri Europass sertifikası ile belgelendirmişlerdir.

Projenin yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında hareketlilik faaliyetine katılan yönetici ve öğretmenler kazandıkları mesleki deneyimlerini ve kültürel birikimlerini il merkezindeki yönetici, öğretmenler ile paylaşmışlardır. İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen proje yaygınlaştırma toplantısına Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ, Okul/kurum müdürleri, öğretmenler ile her okul ve kurumdan bir öğretmenin katılımı ile gerçekleşmiştir. Proje Koordinatörü Mustafa ÖRGÜT’ün proje bilgilendirme sunumu ile başlayan proje yaygınlaştırma toplantısı İtalya hareketlilik faaliyetine katılın İngilizce Öğretmeni Arif SOĞUKPINAR, Yunanistan hareketlilik faaliyetine katılan İngilizce Öğretmeni Gülselin ÇELİKDELEN ve Hollanda hareketlilik faaliyetine katılan İngilizce Öğretmeni Aydın ASAN’ın yurtdışı mesleki deneyim ve kültürel birikimlerini paylaştığı sunum ile sona ermiştir.

07-05-201907-05-201907-05-201907-05-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.