AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite Tanıtım Fuarı Düzenlendi

Üniversite Tanıtım Fuarı Düzenlendi

 Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği ilimizde ilk defa Üniversite ve meslek tanıtım fuarı düzenlendi.

            Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda 7-8 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen fuara 7 vakıf üniversitesi 1 devlet üniversitesi, İşkur İş ve Meslek Tanıtımı Birimi ile Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik Servisi katılım gerçekleştirdi.

            7 Nisan Perşembe sabahı Amasya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah GÜRBÜZ ve Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi Şahin ERZURUMLU’ nun konuşmalarıyla başlayan fuar, katılımcı ve fuar programında emeği geçen kurumlara Amasya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah GÜRBÜZ ve Amasya Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman AKBAŞ tarafından teşekkür plaket takdimi töreni ile devam etti.

Açılış programının ardından verilen kokteyl ile birlikte Amasya Vali Yardımcısı Sn. İrfan DEMİRÖZ’ün katılımlarıyla fuar alanı stantlarının açılış kurdele kesimine geçildi. Kurdele kesiminin ardından il protokolü ve misafirler toplu halde fuar alanını gezdiler.

Program yoğunluğu nedeniyle il dışında bulunan ve açılış programına katılamayan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, 8 Nisan Cuma günü fuar alanındaki üniversite temsilcilerini stantlarında ziyaret ederek, tüm katılımcı üniversitelere katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim ederek, bir süre sohbet etti. İlimizde ilk defa düzenlenen böyle güzel bir etkinlikte Ülkemizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin üniversitelerini görmekten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 2 gün boyunca ilimizdeki yaklaşık 8 bin öğrencimize hizmet veren fuarımız, 8 Nisan Cuma günü saat 16.30 itibariyle son buldu. Çok yoğun katılımdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren üniversite temsilcileri, önümüzdeki sene de mutlaka böyle bir fuarın düzenlenmesini istediklerini ve üniversitelerin katılımın önümüzdeki sene 3-4 katına ulaşacağına inandıklarını dile getirdiler.

  Katılan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ilimiz eğitim sektörüne yeni bir vizyon kazandıran ve bu fuar organizasyonunda emeği geçen yetkililere teşekkür ederiz.

 

 

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.