AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TARAFINDAN İLİMİZE OKUL YAPTIRILACAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ilimize okul yaptıracak. TOBB başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ile görüşen Amasya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Murat KIRLANGIÇ TOBB tarafından ilimize okul yaptırılacağını söyledi.  
TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TARAFINDAN İLİMİZE OKUL YAPTIRILACAK

Amasya İl Milli Eğitim müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, Amasya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Murat KIRLANGIÇ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yetkilileri ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odasında toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda daha önce ilimizin ihtiyaçları düşünülerek planlanmış olan Şeyhcui Mahallesine ortaöğretim kurumu yapılması hususunda görüşülmüştür. Yapılacak olan binanın finansmanının TOBB tarafından sağlanacağı ve ülkemizde yaptırılacak 18 okuldan biri olacağı Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç tarafından ifade edilmiştir. Toplantı sonrasında Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen arazide incelemelerde bulunan heyet, çağın gerekliliklerine uygun olarak planlanmış bir projeyi ilimize kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

İlimizin eğitim ortamlarını sürekli iyileştirme gayreti içinde olduklarını belirten Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, bu proje ile Şeyhcui Mahallesi'nde duyulan ortaöğretim kurumu ihtiyacının karşılanmış olacağını söyledi.  Ülkemizde bu yıl içerisinde TOBB tarafından yaptırılacak olan 18 okuldan biri olan bu okulu ilimize kazandıran başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU 'na ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Murat KIRLANGIÇ' a teşekkür etti.

15-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.