AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Birincisi Amasya’dan

Türkiye Birincisi Amasya’dan

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında 24.11.2016 tarihinde imzalanan protokol doğrultusunda “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması” her yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitim veren okullarda gerçekleştirilmektedir.

Bu yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerine destek vermek; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayıp daha güvenli ve daha sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunarak yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır.

Yarışmaya Görsel Kategorisinden katılan Merzifon Şehit Öğretmen Mehmet Kapusuz Ortaokulu öğrencisi Yağmur ALBAYRAK; 4 Nisan 2019 tarihinde Amasya’da yapılan törende il birinciliği ödülünü almıştı.

3 Mayıs 2019 tarihinde ise İstanbul’da yapılan Büyük Ödül Töreninde ise Ortaokullar Kategorisinde Türkiye Birincisi olarak ödülünü almıştır.

Öğrencimiz Yağmur ALBAYRAK ödül töreni dönüşünde; Okul Müdürü Ramazan Sağır ile birlikte Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT’ı makamında ziyaret etti.

08-05-201908-05-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.