AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi ile Valiliğimiz arasında okul yapımı için protokol imzalandı

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi ile Valiliğimiz arasında okul yapımı için protokol imzalandı

        Bu kapsamda Valilikte gerçekleşen imza törenine Sayın Valimiz Salih Işık, Türkiye Kızılay Derneği Amasya Şube Başkanı Namık Kitapçı ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş katıldı. Şube Başkanı Namık Kitapçı Amasya’mızda eğitime katkıda bulunmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün tahsis edeceği arsada, 3 derslikli 1 anaokulu yapacaklarını ve okulun yapımında baştan sona bütün masrafların taraflarınca karşılanacağını belirtti.

           

 

        Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Sayın Valimiz Salih Işık ise “Bilgi ve teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde eğitimin taşıdığı önemi hepimiz bilmekteyiz. Ekonomisi, sanayisi, tarımı, kültür seviyesi gelişmiş ve dünyada söz sahibi olan bir ülke olabilmek, ancak iyi bir eğitim sistemi ve tam donanımlı bir şekilde yetişmiş bireylerle mümkündür.  Bu amacımıza ulaşabilmek için hepimize görevler düşmektedir. En iyi eğitim altyapılarını ve fiziki mekânları temin etmek bizlerin görevidir. Sivil toplum kuruluşlarımızın bu konuda gayretli olduğunu görmek beni mutlu ediyor. Bu güzel davranışlarından ötürü Türk Kızılayı İstanbul Şubesini tebrik ediyor, okulumuzun eğitim hayatına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

04-05-2017

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.