AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlkokulu Öğretmen ve Öğrencileri

Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlkokulu Öğretmen ve Öğrencileri

İlimiz Merkez Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlkokulu Öğretmenlerince hazırlanan "Elim Sende" projesi kapsamında öğrencilerimiz nine ve dedeleri ile okulda bir araya gelerek oyunlar oynuyor.

Ülkemizin aile yapısının "Geniş Aileden" "Çekirdek Aileye" geçişiyle başlayan ve öğrencilerin aile büyüklerinden uzaklaşmalarıyla devam eden süreci tersine çevirmek, çocuklarımızın sosyal, psikolojik ve kültürel gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan proje kapsamında öğrencilerimizle aile büyüklerini okullarımızda biraraya getirerek onların çocukluklarındaki oyunları çocuklara öğretmek ve bu kültür hazinesinin kaybolmasını engellemeyi amaçlamaktadır. 

Tuğgeneral Hikmet Akıncı İlkokulu'nu ziyaret ederek proje faaliyetleri hakkında bilgi alan ve öğrencilerle proje kapsamında oyun oynayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, "Kültür hazinemiz olan oyunlarımizin kaybolmaması ve öğrencilerimizle aile büyüklerini yaklaştıran bu projede emeği bulunan Kurum Yetkilisi Yavuz KAZANCI, Eyüp Müjde ve Rabiye KILIÇARSLAN'a teşekkür ediyorum." dedi. 

21-02-202021-02-202021-02-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.