AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak Yarışmalarında Dereceye Giren Genç Araştırmacılar Ödüllendirildi

Tübitak Yarışmalarında Dereceye Giren Genç Araştırmacılar Ödüllendirildi

TÜBİTAK tarafından bu yıl 49.’su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına  Matematik Öğretmeni Yavuz KORKMAZ’ın danışmanlığında katılan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Berat ZENGİN ve Egecan KÖSE, 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve  Amasya, Samsun, Sinop, Kastamonu, Giresun, Ordu, Tokat illerinin yarıştığı Karadeniz Bölge Sergisinde “ Düzgün Bir Çokgenin Yıldızılları “ projesiyle 3. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ortaöğretim öğrencilerini araştırmaya teşvik etmek, yaratıcı yönlerini ortaya çıkartmak ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK tarafından her yıl yarışmaların düzenlendiğini belirten Okul Müdürü Mükerrem DÜZ, dereceye giren projede düzgün çokgenlerde yıldızıl oluşumların incelemiş ve bu iki çokgenin kenar uzunlukları arasındaki ilişkinin formalizme edildiğini söyledi.

 

            İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, ülkemizi ve milletimizi, aydınlık ve gelecek yarınlara taşıyacak beyin gücünün gençlerimiz olduğunun altını çizerek; Milli Eğitim camiası olarak böyle başarıları yaşamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirtti ve genç araştırmacıları ödüllendirdi.

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.