AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suyu Tasarruflu Kullanıyorum Geleceğe Güvenle Bakıyorum Resim Yarışması Düzenleniyor

Tüm dünyayı sarsan iklim değişikliğinin etkileri artık çok daha yakından hissediliyor. Aşırı sıcaklar, kurak geçen yağmur dönemleri, dolular ve seller büyük bir ekonomik ve sosyal yıkıma neden oluyor. Son günlerde barajlardaki doluluğun azaldığına dair haberleri izliyoruz. Barajlardaki su seviyelerinin azalmasıyla yerel yönetimlerimiz zaman zaman su kesintileri yapmak zorunda kalıyorlar.
Suyu Tasarruflu Kullanıyorum Geleceğe Güvenle Bakıyorum Resim Yarışması Düzenleniyor

Su insanoğluna sunulmuş en güzel nimetlerden birisidir. Faydalarını saymakla tüketemeyiz. Bu yaşam kaynağımız sınırsız değildir. Geleceğimize umutla bakmak için suyu tasarruflu kullanmak gibi zorunluluğumuzun olması gerekir. Su tasarrufuna dikkat çekmek, konu ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Amasya İl Millî Eğitim Müdürlüğünce ilimiz geneli ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz arasında 'Suyu Tasarruflu Kullanıyorum. Geleceğe Güvenle Bakıyorum.' ödüllü resim yarışması düzenlenmektedir.

Yarışmaya ilimiz genelindeki resmi ve özel olmak üzere ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören bütün öğrenciler katılabilecektir.

Yarışma Şartnamesine BURADAN Ulaşabilirsiniz.

23-12-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.