AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suluova´da ´Kardeş Okul, Kardeş Kurum´ Projesi

Suluova´da ´Kardeş Okul, Kardeş Kurum´ Projesi

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ´Kardeş Okul, Kardeş Kurum´ Projesi kapsamında Suluova Ticaret Odası´na (STO) kayıtlı 35 üye firma ile ilk ve orta dereceli 35 okul arasında, okullara maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

 

Suluova Meslek Yüksekokulu´nda gerçekleştirilen imza törenine, Suluova Kaymakamı Hayatı TAŞDAN, Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin TEKİN, Taşova Kaymakamı Kudret KURNAZ, Göynücek Kaymakamı Can ATAK, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İl Milli Eğitim Müdür V. Ali BAHÇİVAN ve Projeye Destek Veren Kuruluşların Temsilcileri,  Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldılar. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU’ nun açış konuşması ile başlayan program, Suluova Belediye Başkanı Sayın Fatih ÜÇOK ve Suluova Kaymakamı Sayın Hayatı TAŞDAN’ın proje tanıtım konuşması ile devam etti.

Kaymakam TAŞDAN, yaptığı konuşmada, çocukları günün şartlarına uygun, dünyayı okuyabilen insanlar haline getirebilmek için eğitim faaliyetlerine destek verilmesi gerektiğini söyledi. Üç yıl sürecek projeye destek verecek firmaların, kardeş okullarına nakdi yardımda bulunacağını ifade eden TAŞDAN, ´Bu projedeki asıl amacımız ilçede kardeşlik hukuku oluşturmaktır. Hedefimiz ise ilçedeki eğitim kalitesini arttırmak ve akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile yapılacak çeşitli projelere destek sağlamak. Gerçekten sanayicilerimiz, iş adamlarımız aslında Milli Eğitim ile ilgili hususlara karşı çok duyarlılar. Fakat kendilerinin bu konuda bilgilendirilmeleri gerekiyor dedi.

Kaymakam TAŞDAN, Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU ile beraber bu dev proje için 3 ay boyunca 80’e yakın kurumu ziyaretlerinin yapıldığı; okullarımıza yeni alanlar kazandırılmasını, resim, müzik, zekâ oyunları vb. etkinlik sınıflarının oluşturulmasını hedeflenmektedir. Proje kapsamında eğitimin kalitesinin yükseltilmesi, sevgi, saygı, birlik, beraberlik, dayanışma, sosyal sorumluluk, kurumlarımızın tanıtımı, örnek proje uygulamaları gibi amaçlarla çalışmalar yapılacağını anlatan TAŞDAN , “ 3 yıl boyunca devam edecek proje kapsamında kardeş kurumlarımız kardeş okullarına maddi ve manevi destek olacaklardır. Kardeş okullarımızın ve kardeş kurumlarımızın attıkları bu imzalar inşallah hayırlara vesile olur. “ dedi.

Suluova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmelerine destek olmak ve eğitim kalitesini yükseltmek amacıyla hazırlanan “ Kardeş Okul, Kardeş Kurum “ Projesi 17 Mayıs 2016 Salı günü saat 14.00’ de yapılan protokollerin imzalanması ile hayata geçti.

 

Konuşmaların ardından 35 kardeş okul ve kardeş kurum sırayla sahneye gelerek sözleşmelerini imzaladılar.

18-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-2016

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.