AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soru Hazırlama Teknikleri Kursu’nda Öğretmenlerimize Ölçme Değerlendirme, Hazırlama Teknikleri, Problem Çözüm Becerileri vb. Konularda Eğitimler Verildi

Soru Hazırlama Teknikleri Kursu’nda Öğretmenlerimize Ölçme Değerlendirme, Hazırlama Teknikleri, Problem Çözüm Becerileri vb. Konularda Eğitimler Verildi

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ölçme  Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Birimi ve Ölçme Değerlendirme Merkezince Mahalli Hizmetiçi Kursları kapsamında Ortaokullar ve Ortaöğretim Kurumlarında görev yapan öğretmenlerimize Soru Hazırlama Teknikleri Kursu düzenlendi.

            04-08 Mart 2019 tarihleri arasında İlimizde görev yapan 36 öğretmene Amasya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ümit ÇELEN tarafından Alptekin Anadolu Lisesinde 18 saat sürekli düzenlenen “Soru Hazırlama Teknikleri Kursu“ ’nda öğretmenlerimize Ölçme ve Değerlendirme,  Soru Hazırlama Teknikleri, Problem Çözme Becerileri vb. konularda eğitimler verildi. Öğretim Görevlisi Dr. Ümit ÇELEN tarafından uygulama örnekleri ile de desteklenen çalışmalar öğretmenlerimiz tarafından beğeni ile takip edildi.

            Müdürlüğümüzce talep olması ve ihtiyaç duyulması halinde ilerleyen zamanlarda yine öğretmenlerimizi mesleki yönden geliştirmeyi hedefleyen Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri düzenlemeye devam edilecektir.

 

            Yapılan çalışmaya iştirak eden öğretmenlerimize ve katkılarından dolayı Öğretim Görevlisi Dr. Ümit ÇELEN’ e teşekkür ederiz.

18-03-201918-03-201918-03-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.