AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Personelleri İçin Üretilen Yüz Koruyucu Siperlikler İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

Tüm dünyada ve ülkemizde Covid-19 ile mücadele sürdürülürken virüsten korunma amacıyla İl Müdürlüğümüzce tıbbi ürün imalatına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.
Sağlık Personelleri İçin Üretilen Yüz Koruyucu Siperlikler İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımız için ürettiğimiz 1100 adet koruyucu siperlik İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz'e teslim edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yaptığı açıklamada, " Sizlerinde bildiği gibi Aralık 2019'dan itibaren dünyayı saran pandemi, ülkemizde de  logaritmik artış göstermiş ve ciddi sayıda vatandaşımızı etkilemiştir. İlimizde de pandemi ile süreci yönetmeye çalışıyoruz. Bu bir halk sağlığı savaşı. Bu savaşın ön cephesinde sağlık çalışanları varken, destek kısmında ise ilimizdeki diğer kamu kuruluşları var. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzden bu kapsamda ciddi destek aldık. Öncelikle maske üretimiyle başlayan destek süreci öğretmen evlerini sağlık çalışanlarımıza açarak çok önemli bir safhaya taşındı. Bugün itibariyle de sağlık çalışanlarımızın kişisel korunma ekipmanlarının önemli parçalarından yüz siperliği üreterek bize teslimini yaptılar. Bugün teslim edilen 1100 siperlikle beraber toplamda 6.000 yüz siperliği üretecekler. Millî Eğitim Müdürümüz nezdinde tüm Millî Eğitim camiasına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

İl Müdürümüz İlker Kösterelioğlu ise " İlimizde ilk vakanın ortaya çıktığı andan itibaren sağlık teşkilatımızı birçok alanda destekliyoruz. İlk başta Sağlık Müdürlüğümüzün tedarik ettiği kumaşlardan ürettiğimiz maskelerle harekete geçtik. Öğretmenlerimiz tarafından tasarlanan yüz siperliklerinde hayırsever bir işadamımızın destekleri ile çok hızlı bir şekilde imalata geçtik. Ülkemizde yüz siperlikleri daha çok 3D yazıcılar ile günde 10-15 tane üretim yapılırken Müdürlük olarak günde yaptığımız sanayi işbirliği ile 2.500 siperlik üretebiliyoruz. İlimizdeki sağlık kurumları dışında, diğer kamu kurumlarımız, farklı illerden sağlık kurumlarından kurumumuza talepler gelmekte ve elimizdeki fırsat ve imkanlar doğrultusunda taleplere dönüt vermekteyiz."  dedi.

30-04-202030-04-202030-04-202030-04-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.