AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SABUNCUOĞLU ŞEREFEDDİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ LETONYA'DA

SABUNCUOĞLU ŞEREFEDDİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ LETONYA'DA

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ kapsamında Hasta, Yaşlı ve Bedensel Engelli Bakımında İstihdam Odaklı Avrupa Stajı projesi kapsamında 10 öğrencisi ile 27 Ocak- 16 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya Hareketliliğinden sonra şimdi de 1 refakatçı öğretmen ve 5 öğrencisi ile 07 Temmuz 2019 - 27 Temmuz 2019 tarihleri arasında Biedriba "Rujienas senioru maja", Rujiena / Letonya'da staj yapmak üzere bulunacaklardır. 7 Temmuz'da İstanbul Havalimanından hareket eden öğrenci grubumuzun heyecan ve mutlulukları gözden kaçmamıştır.  

Proje kapsamında öğrencilerimiz mesleki bilgi ve becerilerini arttırmanın yanı sıra aynı zamanda kültürel faaliyetlerle ve boş zamanlarda yapılacak olan gezilerle bulundukları ülkeyi tanıma, Avrupa Kültürünü, iş hayatını, dillerini, eğitim ve sağlık hizmetlerini yakından görme imkânını yakalamış olmanın yanı sıra kültürümüzü en iyi şekilde temsil etme fırsatını da yakalamış olacaklardır. Ayrıca bu proje hareketliliği sayesinde öğrencilerin yabancı bir ülkede bulunmakla kendilerine olan güvenlerinin de artacağı yadsınamaz bir gerçektir.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Letonya'da bulunacakları süre içerisinde başarılar diliyor, kendilerini sağlık içerisinde staj faaliyetlerini tamamlayarak Ülkemize dönmelerini temenni ediyoruz.

08-07-201908-07-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.