AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Uygulamalarının AB Boyutu Başlıklı Erasmus+ Projesi Kapsamında Yaygınlaştırma Toplantısı Düzenlendi

Rehberlik Uygulamalarının AB Boyutu Başlıklı Erasmus+ Projesi Kapsamında Yaygınlaştırma Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Ulusal Ajans 2018 Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu 2018-1-TR01-KA101-054307 proje numaralı “Rehberlik Uygulamalarının AB Boyutu” (European size of Guadince Applications) başlıklı proje kapsamında 03 – 09 Mart 2019 tarihleri arasında konsorsiyum üyesi okullarda görevli (Amasya Anadolu Lisesi, Macit Zeren Fen Lisesi, Serdar Zeren Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu) 16 yönetici ve öğretmen Rehberlik Uygulamalarının AB Boyutu ile ilgili Avusturya’da kurs faaliyetini başarı ile tamamlamışlardır. Edindikleri bilgi ve becerileri Europass sertifikası ile belgelendirmişlerdir.

Projenin yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında hareketlilik faaliyetine katılan yönetici ve öğretmenler kazandıkları mesleki deneyimlerini ve kültürel birikimlerini il merkezindeki yönetici, öğretmenler ile paylaşmışlardır. İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen proje yaygınlaştırma toplantısına Şube Müdürü Hakkı DEĞERLİ, Okul/kurum müdürleri, öğretmenler ile her okul ve kurumdan bir öğretmenin katılımı ile gerçekleşmiştir. Proje yaygınlaştırma toplantısı Proje Koordinatörü Mustafa ÖRGÜT’ün proje bilgilendirme sunumu ile başlayan proje yaygınlaştırma toplantısı hareketlilik faaliyetine katılan Rehber Öğretmen Ayfer AYDİN’in yurtdışı mesleki deneyim ve kültürel birikimlerini paylaştığı sunum ile sona ermiştir.

07-05-201907-05-201907-05-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.