AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Girişimcilikte Önce Kadın Projesi" Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

"Girişimcilikte Önce Kadın Projesi" Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı arasında 24.07.2018’da imzalanan protokol ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda öğrenim gören kursiyer kadınların girişimci ruhunu ortaya çıkararak Türkiye´de ki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkeler seviyesine yükseltilmesine katkıda bulunmak ve dijital, mobil teknolojilerin desteği ile kursiyerlerin ürettiği ürünlerin pazarlanarak, başarılı olanların girişimciliğe yönlendirilmesini sağlamak amacıyla, "Girişimcilikte Önce Kadın Projesi" yürütülmektedir. Projenin yeni döneminde 81 ildeki kadınlara mobil uygulama üzerinden eğitimlerin verilmesi planlanmıştır.

 

Bu sebeple, Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü´nde, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlerine "Girişimcilikte Önce Kadın Projesi" nin tanıtımı ve bilgilendirme toplantısı yapılmış ve İlimizde yarışmanın başlangıcı yapılmıştır.

27-12-201827-12-201827-12-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.