AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Seferberliği İkinci Yılı Faaliyet Toplantısı Gerçekleştirildi

Okuma Yazma Seferberliği İkinci Yılı Faaliyet Toplantısı Gerçekleştirildi

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN' ın himayelerinde Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uhdesinde  2018 yılında başlatılmış olan Okuryazarlık Seferberliğinin ikinci yılında ilimizde okuma yazma oranını yükseltmek ve okuma yazma kurslarını daha ulaşılabilir hale getirmek, kurslarda yaşanan sıkıntıları ve sorunları gidermeye yönelik toplantı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Acar'ın başkanlığında 28/11/2019 Perşembe günü Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda ülke genelinde ilimizi okuma yazma kursları istatistiklerinde yukarılara taşınmak için okuma yazma kurslarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşılmasına yönelik olarak, son yapılan mahalli seçimde imza yerine parmak basan vatandaşlarımızın bilgilerinin il seçim kurulundan Şube Müdürlüğümüzce istendiği, gerek duyulması halinde tüm kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmaların yapılabileceği belirtildi. Okul müdürlerimizin de ilgili muhtarlıklarla ortaklaşa çalışma yaparak okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşılmasına ve kurslar hakkında bilgilendirilme yapılmasına değinildi. Vatandaşlarımızdan okuma yazma bilip fakat okuryazar belgesi olmayanlara da seviye tespit sınavı yapılabileceği bilgisi verildi.

İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğümüz personeli tarafından hazırlanan okuma yazma seferberliğine ilişkin afişler okul müdürlerine dağıtılarak, karşılaşılan sorunların çözümü için Hayat Boyu Öğrenme Şubemizin ve Halk Eğitim Merkezimizle iletişime geçilmesi katılımcılara bildirildi.

28-11-201928-11-201928-11-201928-11-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.