AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL-İŞLETME İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş ve Amasya Şehit Gültekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arasında Okul-İşletme İşbirliği Protokolü Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen törenle imzalandı.
OKUL-İŞLETME İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Yapılan protokolün amacı; Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı Pano Tesisatları ve Monitörlüğü dalı, Metal Teknolojisi Alanı Kaynakçılık Dalı ile Makine Teknolojisi Alanı altında Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı, olan okulun, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün Okul-Sanayi İşbirliği ile Elektrikli tesisat sistemlerinin üretim yöntemleri, kaynakçılık teknolojisinin ulaştığı son teknoloji ve Talaşlı İmalat üretim sektörünün, çalışma şekilleri ve kullanım amaçları, arızaları, bakım ve onarımları ve imalatları ile ilgili yeterliklere sahip sorumlu, nitelikli elaman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmektir. Bu amaca hizmetle okul ile işbirliği halinde Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. 'Eğitim Atölyesi' programı kapsamında geliştirilecek ve uygulanacaktır.

Ayrıca imzalanan bu protokol, Okul ile İşletme teknik işbirliğinde Elektrikli Ev Aletlerinin üretim yöntemleri, çalışma şekilleri ve kullanım amaçları, arızaları, bakım ve onarımları ve imalatları ile ilgili yeterliklere sahip sorumlu, nitelikli elaman gücünü yetiştirmek amacıyla Elektrik Tesisatları pano Monitörlüğü Dalı altında yeni teknik ve yöntemlere dayalı üretim sistemlerinin anlatılması, Kaynakçılık dalında firma bünyesinde bulunan robotik kaynak tekniklerinin ve diğer kaynak yöntemlerinin paylaşımı ile Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalında işletmede kullanılan son teknolojilerin deneyim paylaşımını ve istihdam odaklı işbirliğini kapsamaktadır.

23-08-201923-08-201923-08-201923-08-201923-08-201923-08-2019

 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.