AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri Toplantısı Gerçekleştirildi.

Öğrenme Şenlikleri Toplantısı Gerçekleştirildi.

Öğrenme Şenlikleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” Ülkemizde 2013 yılından itibaren   pilot uygulaması yapılmıştır. Yurt genelinde yaygınlaştırılması planlanmış, 2015 yılında 24 ilimizde yapılmıştır.  İlimizde ilk defa 2015 yılında gerçekleştirilmiştir.

Amasya Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Ferhat BURAKGAZİ, Belediye Başkan Yardımcısı Osman AKBAŞ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ACAR ve Kamu Kurumlarının temsilcileri katıldılar.

Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ACAR, proje hakkında bilgiler sundu. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmasıyla toplantı sona erdi.

05-09-201805-09-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.