AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutlu Çocuklarımızın Sesleri Huzurevini Şenlendirdi

Mutlu Çocuklarımızın Sesleri Huzurevini Şenlendirdi

Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen "Meslek Lisesinden Gelen Mutlu Çocuk Sesleri" projesi kapsamında   güzellik ve cilt bakımı  atölyesinde çalışmalara katılan proje katılımcısı 5. sınıf öğrencileri Merzifon Huzurevinde yaşayan büyüklerini ziyaret ettiler.

 İl Milli Eğitim Müdürü  Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, Merzifon ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL ve Rehber öğretmen Çelebi ERGEN' in de katılımlarıyla gerçekleşen buluşmada üç kuşak bir araya geldi. 5.sınıf öğrencileri ve 11.sınıf güzellik-cilt bakımı alanı öğrencilerinin  rehberliğinde    öğrenmiş oldukları el masajını  ninelerine ve dedelerine uyguladılar. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen etkinliğimizde sohbet edip anılarını dinleme fırsatı buldular. Huzurevi sakinleri bu sürpriz buluşmadan çok hoşnut olduklarını ifade ettiler. Proje faaliyetleri kapsamında başarılı çalışmalar yürüten öğrencilerimiz, disiplinler arası yaklaşım ile hem değerler eğitimi alıyor hem de büyüklere saygı konusunda akranlarına örnek oluyorlar.

Programın sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU,  "Bu anlamlı ziyaretin öğrencilerimiz açısından birçok kazanımı olduğunu, her insanın yaşayacağı kaçınılmaz bir evreyi huzur evinde geçiren büyüklerimizi önemseyen bu faaliyetle meslek lisemizin güzellik ve cilt bakımı alanındaki öğrencilerimiz okulda öğrendiklerini pratik etme imkanı bulmakta, 5.sınıf öğrencilerimiz ise katıldıkları etkinliklerle mesleklere ilişkin farkındalık kazanmakta,  edindikleri deneyimlerle gelecek kurgularını oluştururken güvenle ilerlemelerini sağlayacaktır." dedi.

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.