AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmalarında Büyük Başarı Kaydetti

Müdürlüğümüz TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmalarında Büyük Başarı Kaydetti

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmasına ilimizden 113 proje başvurusu yapılmış olup 14 proje Bölge Finallerine kalarak büyük başarı kaydetmişlerdir.

Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi(6), Gediksaray Ortaokulu (2), Plevne Ortaokulu, Vali Hüseyin Poroy Ortaokulu, Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ortaokulu), Merzifon Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi, Uluköy Şehit Komiser Ortaokulu ve Özel Merzifon Kutlubey Koleji Ortaokulu tarafından hazırlanan 14 proje Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat illerinden gelen projelerle Samsun ilinde yapılcak bölge finallerinde yarışacak.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU yaptığı açıklamada "Bu zor günlerde bize bu sevinci yaşatan tüm okul ve kurumlarımızı, yöneticilerimizi, danışman öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, bölge finalinde başarılar diliyorum" dedi.

31-03-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.