AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Başvurusu Mutabakat Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz Tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Başvurusu Mutabakat Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Sayın Valimiz’in yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Amasya Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Osman AKBAŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk AYKUTLU, OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, OKA uzmanları ile valilik proje birimi uzmanları katıldı.

 

Güdümlü projeler özel sektör işletmeciliğini güçlendirecek şekilde, üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, iyi uygulama örneklerinin oluşturulması, sektörel ihtisaslaşmanın desteklenmesi, özel bilgi, beceri ve teknolojilerin geliştirilmesi, transferi veya yaygınlaştırılması, yeni finansman modellerinin geliştirilmesi, kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin desteklenmesi, yeni hizmet ve üretim organizasyonlarının geliştirilmesi, işbirliği ağları ve değer zinciri oluşturulması, kümelenmelerin desteklenmesi, yeni sanayi altyapısı ve organizasyon modellerinin geliştirilmesi ve bölgedeki sektörlerin ihtiyaç duyacağı alanlarda insan kaynaklarının geliştirilmesi ya da sosyal dayanışmayı ve sorumluluk bilincini güçlendirecek, kültürel değerleri koruyacak ve geliştirecek şekilde; dezavantajlı grupların sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erişebilirliklerini kolaylaştıracak altyapının tesis edilmesi; göçün olumsuz etkilerinin önlenmesi, sosyal hayatın kolaylaştırılması, somut olmayan kültürel mirasın yaşatılması için geliştirilen projelerdir.

 

 

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce OKA Güdümlü Projeleri kapsamında yapılması planlanan Amasya Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ABİM) projesinin mutabakat toplantısı Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

06-06-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.