AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim-Sanayi İşbirliği ile Seri Üretimi Gerçekleştirilen 6 bin Adet Yüz Koruyucu Siperliğin Teslimi Yapıldı

Koronavirüse karşı amansızca mücadele eden sağlık çalışanlarımıza yönelik Valiliğimizin himayesinde gönüllü öğretmenlerimiz tarafından tasarlanarak Milli Eğitim-Sanayi işbirliği ile seri üretimi gerçekleştirilen 6 bin adet yüz koruyucu siperliğin teslimi gerçekleştirildi.
Milli Eğitim-Sanayi İşbirliği ile Seri Üretimi Gerçekleştirilen 6 bin Adet Yüz Koruyucu Siperliğin Teslimi Yapıldı

Pandemi ile mücadelede en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarımızın korunmaları için büyük önem taşıyan yüz koruyucu siperliklerin üretimine İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı faaliyet gösteren ileri teknolojiye sahip makine ve teçhizatla donatılı FabLab laboratuvarında devam ediliyor.Bu süreç içerisinde öğretmenlerimizin geliştirdikleri ve tasarladıkları siperliklerin seri üretiminde kullanılacak kalıpların hazırlanması için Valiliğimizi himayesinde Milli Eğitim-Sanayi işbirliğine gidildi. Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Gür Kalıp firmasının desteğiyle oluşturulan kalıplarla hızlanan çalışmalar sonucu 6 bin adet üretim gerçekleştirildi.Vali Dr. Osman Varol, salgın ile mücadeleye destek olmak amacıyla uygulanan işbirliğinden memnuniyet duyduğunu belirterek emeği geçenleri tebrik etti.Valiliğimizde düzenlenen teslim töreninde İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ile İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de yer aldı.

06-05-202006-05-202006-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.