AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM Sayın Valimizi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM Sayın Valimizi Ziyaret Etti

Ülkemizde ve ilimizde yapılan eğitim-öğretim faaliyetleri büyük bir ivmeyle devam etmektedir. Çocuklarımız ve gençlerimiz çağımızın gerekliliklerine uygun bir eğitimle yarınlara hazırlanmaktadır. Tabii ki yapılan öğrenme faaliyetleri sadece çocuklarımız ve gençlerimizle sınırlı kalmamakta, her yaştan bireylerimiz için onların ihtiyaçlarına göre hizmetler verilmeye devam edilmektedir.

 

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi öncülüğünde başlatılan eğitim-öğretim seferberlikleri, Milli Eğitim Bakanımız ve bakanlık teşkilatı ile belli bir plana dökülmekte, ilimizde Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendi koordinesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilmektedir.

 

Sürdürülmekte olan bu faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve ilimizin eğitim-öğretim faaliyetlerindeki başarılı çalışmalarını incelemek maksadıyla ilimizi ziyaret eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, Valimizi ziyaret etti. Ziyaretlerinde 22. Dönem Konya Milletvekili ve aynı zamanda Tarım ve Köy İşleri Bakanı olan Sami GÜÇLÜ, 24. Dönem Amasya Milletvekili Avni ERDEMİR, Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, AK Parti İl Başkanı Mehmet ÜNEK ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ eşlik ettiler.

 

Valimiz eğitim-öğretim faaliyetlerine verdiği öneme vurgu yaparak, ilimizde sürdürülen faaliyetlerin büyük bir dikkat ve özveriyle devam ettiğini belirtti. Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde yürütülen faaliyetlerin sonucunda ilimizde hedeflenen sonuçlara ulaşılacağını ifade etti.

 

Sayın ERDEM, Amasya’nın örnek bir il olduğuna ve tüm eğitim-öğretim faaliyetlerinde göz ardı edilemeyecek bir gelişme gösterdiğine dikkat çekti. Bu başarıda merkez ve taşra teşkilatı arasındaki etkin ve sürekli iletişim ve etkileşimin öneminden söz etti.

 

 

Ziyaret sonunda Valimiz, Sayın ERDEM’e Amasya Tablosu hediye etti.

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.