AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimin Fedakar Öğretmen Ve Öğrencileri Zor Koşullarda Ülkesinin Yanında Olmuştur

Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mahmut Özer, Koronavirüs nedeniyle yaşanan olağanüstü günlerde, mesleki eğitimin üretim kapasitesini artırarak, temininde güçlük çekilen ürünleri toplumun hizmetine sunduğunu belirtti.
Mesleki Eğitimin Fedakar Öğretmen Ve Öğrencileri Zor Koşullarda Ülkesinin Yanında Olmuştur

Mesleki eğitimdeki güncel gelişmeleri bir gazete için kaleme alan Sayın Özer, "Mesleki eğitimin fedakâr öğretmen ve öğrencileri geçmişte olduğu gibi bugün de böylesine zor koşullarda her zaman toplumunun taleplerini öncelemiş, üretim kapasitesini devreye sokmuş ve hizmetleri ile ülkesinin yanında olmuştur" dedi.

Bakan Yardımcısımı Prof. Dr.  Sayın Mahmut Özer'in kaleme aldığı makalesinde "Koronavirüs nedeniyle olağanüstü günlerden geçtiğimiz bu günlerde mesleki eğitim üretim kapasitesini harekete geçirerek temizlik malzemelerinden maske üretimine, tek kullanımlık önlük ve tulumdan yüz koruyucu siperlere kadar çok farklı alanlarda üretim yapıyor. Böylece toplumun temininde güçlük çektiği ürünleri hemen üreterek toplumunun hizmetine sunuyor. Ayrıca ürettiği ürünlerin çeşitliliğini artırmak için de AR-GE çalışmalarını  da  sürdürüyor. Mesleki eğitimin fedakâr öğretmen ve öğrencileri geçmişte olduğu gibi bugün de böylesine zor koşullarda her zaman toplumunun taleplerini öncelemiş, üretim kapasitesini devreye sokmuş  ve hizmetleri ile  ülkesinin  yanında olmuştur. Bu davranış toplumun sağlık çalışanlarından sonra mesleki eğitim camiasına teveccühünü artırmış, her kesim müteşekkir olmuştur." ifadesine yer verdi.   İl Millî Eğitim Müdürümüzü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU ise göndeme dair yaptıkları değerlendirmede "Mesleki eğitim kurumlarımızın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele amacıyla maske, yakın temas siperliği, dezanfektan ve ülkemizi için gerekli diğer ürünleri halkımızın hizmetine sunmaya başladı. İlimizdeki mesleki eğitim kurumlarımız maske ve yakın temas siperliği üretimine başladı." dedi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Dünya ve ülkemizin zor zamanlar geçirdiğini belirten İl Müdürümüz, "Mesleki eğitim kurumlarımızdaki öğretmen ve öğrencilere vatandaşlarımızın birinci derece sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum." diyerek sözlerine son verdi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.