AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimden Müdürlüğünden Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Mesleki Eğitimden Müdürlüğünden Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Amasya Mesleki Eğitim Merkezi Okul Müdürü Mürsel TOPSAKAL, Mobilya İç Mekân Tasarım alanı şefi Ahmet ÇİFTÇİ ve Öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’i ziyaret ettiler.

Ziyaretlerinde Okul Müdürü Mürsel TOPSAKAL; Proje hakkında verdiği bilgilerde “Çıraklık Yoluyla Staj ve Beceri Tabanlı Öğrenmeler” adlı Erasmus+ Projesi kapsamında Ulusal Ajansın katkılarıyla 27 Öğrenci ve 3 öğretmen Elektrik, Mobilya ve Metal alanında Almanya ve Macaristan’da 3 haftalık staj yapıp mesleki alanda kendilerini geliştireceklerdir. Proje bütçesi 49.497 Euro olup öğrencilerden bu kapsamda hiçbir ücret alınmayacaktır.

Proje sonunda öğrencilerin aldığı yurtiçi ve yurtdışı eğitimler belgelendirilecek ve Europass sistemine işlenecektir. Öğrencilerin Elektrik Mobilya ve Metal alanında yaptığı bu eğitimler dönüşte meslekleri alanında gelişimleri katkı sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Projede emeği geçenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

02-03-201802-03-201802-03-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.