AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseliler Hem Öğreniyor Hem Öğretiyor

Meslek Liseliler Hem Öğreniyor Hem Öğretiyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan "Meslek Liseliler Hem Öğreniyor Hem Öğretiyor", "Meslek Liseliler Çocuklarla El Ele" ve "Meslek Lisesi ile Bütünleşen Yıldızlar" isimli projelerin tanıtım toplantısına katılmıştır.

Uygulanacak olan projelerle meslek liselerine atfedilen değerin artmasını sağlamak, meslek lisesinde öğrenim gören öğrenci sayısını artırmak ve potansiyellerini geliştirmek, öğrencilerin okulda öğrendiklerini uygulamalarını sağlamak, evde eğitim alan özel çocuklarımızın bağımsız yaşam becerilerini geliştirmek, öğrencileri sosyal sorumluluk çalışmalarına dahil etmek, ilimizde geçici koruma statüsündeki okula devam eden öğrencilerimizi sosyal entegrasyonlarını sağlamak ve geçici koruma altındaki çocuklarla ilgili farkındalık yaratmak; geleneksel çocuk oyunlarının kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlamak, yöresel lezzetleri araştırmak, uygulamak ve bilinirliğini artırmak amaçlanmaktadır.

 Projelerde emeği geçen başta Okul Müdürü Zübeyde KOMAÇ ve öğretmenlere teşekkür eden İl Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU çalışmalarında başarılar diledi.

06-01-202006-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.