AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Varinli İlkokulu'nda 'Sıfır Atık' Projesi Etkinliği Gerçekleştirildi

Mehmet Varinli İlkokulu'nda 'Sıfır Atık' Projesi Etkinliği Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yürütülen 'Sıfır Atık' Projesi kapsamında Mehmet Varinli İlkokulu'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Sayın Valimizin eşi Funda Varol Hanımefendi, atık pil toplama yarışmasında ödül kazanan Mehmet Varinli İlkokulunöğrenci ve öğretmenlerine hediyelerini verdi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya'nın eşlik ettiği Funda VAROL çevreye duyarlılığının gelişmesinde öğrencilerin bilinçlendirilmesine yönelik düzenlenen farkındalık etkinliklerinin önem taşıdığını belirtti.

Atık pil toplama ve 'Sıfır Atık' Projesi ile ilgili bilgilendirici sunum yapılmasının ardından atık pil konusundaki kısa film ve Mehmet Varinli İlkokulu'nun sürdürdüğü 'Kuşlara bir damla umut' adlı proje kapsamındaki çalışmalar konusundaki kısa film izletildi.

Okul Müdürü Selami Nabi Erdoğan, beraberindeki öğretmenler Ayşe Zorlu, Arzu Kuru ve Şeyda Karademir ile öğrencilerine Atık Pil Toplayıcılar Derneği tarafından gönderilen plaket ve spor setiyle İl Müdürlüğümüzce hazırlanan hediyelerin verildiği programın sonunda okul bahçesindeki ağaçlara hazırlanan kuşevlerini öğrencilerle birlikte asan Funda Varol, başarılarının devamını dileyerek yeni yıllarını kutladı.

30-12-201930-12-201930-12-201930-12-201930-12-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.