AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maske Üretimimiz Günlük 16.900'e Ulaştı

Maske Üretimimiz Günlük 16.900'e Ulaştı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında virüse karşı mücadelede aktif çalışan kamu personelleri ve vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için Amasya Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL önderliğinde başlatılan çalışmalar kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının günlük maske üretimi 16.900'e yükselirken bir hafta içinde toplamda 52.966 maske üretildi.

Üretim ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, "Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde milli seferberlik ruhuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler tarafından gerçekleştirilen maske üretiminde günlük üretim miktarımız 16.900'e çıkarttık. Üretilen toplam 52.966 maskenin dağıtım çalışmaları Amasya Valiliğimiz İl Özel İdaresi eliyle sürdürülüyor. Ülkemizin bu zor günlerinde fedakarca çalışan personel ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.