AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELİ GENÇLER (A) KATEGORİSİ BASKETBOL MÜSABAKALARI SONUCUNDA AMASYA MACİT ZEREN FEN LİSESİ ŞAMPİYON OLDU

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi ile Amasya Açı Eğitim Kurumları Genç Erkekler A Kategorisi Basketbol Final Müsabakası sonucunda Amasya Macit Zeren Fen Lisesi ? Amasya Açı Eğitim Kurumlarını 61-43 yenerek şampiyon oldu.
LİSELİ GENÇLER (A) KATEGORİSİ BASKETBOL MÜSABAKALARI SONUCUNDA AMASYA MACİT ZEREN FEN LİSESİ ŞAMPİYON OLDU

Liseli Gençler A Kategorisinde ilimizde basketbolu en güzel şekilde temsil eden bu iki güzide okulumuz aynı grupta mücadele etmiş ve Amasya Macit Zeren Fen Lisesi Grup birincisi, Amasya Açı Eğitim Kurumları ise grup ikincisi olmuşlardı. 

Çeyrek ve yarı final müsabakalarında Merzifon takımlarını yenerek final müsabakası oynamaya hak kazanmış ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Doç.Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Hakkı DEĞERLİ 'nin de birlikte izlediği ve çok güzel geçen final müsabakası sonucunda Amasya Macit Zeren Fen Lisesi rakibine yine üstünlük sağlayarak 61-43 lük skorla şampiyonluğa ulaşmıştır.Turnuva 2. cisi olan Amasya Açı Eğitim Kurumları sporcularının belge, kupa ve madalyaları İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Hakkı DEĞERLİ tarafından verilirken, şampiyon takım olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesinin belge, kupa ve madalyaları ise İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr. Sayın İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından takdim edilmiştir.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sayın İlker KÖSTERELİOĞLU turnuva ikincisi olan Amasya Açı Eğitim Kurumları idareci, sporcu ve seyirci öğrenciler ile konuşarak sporun dostluk, kardeşlik ve aynı zamanda eğitimin bir parçası olduğunu bir kez daha vurgulamıştır.

Turnuvaya katılan tüm takımlarımızın idareci, antrenör, sporcu ve seyircilerine teşekkür eder, İlimizi grup birinciliği yarışmalarında temsil edecek olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesine başarılar dileriz.

 

13-01-202013-01-202013-01-202013-01-202013-01-202013-01-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.