AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlubey Okulları Temel Atma Töreni Tören’i Gerçekleşti

Kutlubey Okulları Temel Atma Töreni Tören’i Gerçekleşti

Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’un katılımıyla Kutlubey Okulları temel atma töreni düzenlendi. Temel atma törenine Sayın Valimizin yanı sıra Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldılar.

                Törende açılış konuşmasını yapan Kutlubey Okulları Kurucusu Altan ÇETİNKAYA, “Kutlubey Okullarının Amasya’mızın eğitim öğretimi için önemli bir katkı sağlayacağını ve bizlere bu alanda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kamu kuruluşlara teşekkür ederim” sözlerini ifade etti.

                Törende Amasya’mızın eğitim öğretimi hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, temeli atılan Kutlubey okullarının Ülkemiz için Amasya’mız için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

                Törende günün anlam ve önemine değinen Sayın Valimiz konuşmasında şunları ifade etti:

“Devlet olarak sunduğumuz en önemli hizmetin eğitim olduğunu düşünüyorum ve bunu çalışmalarıma mümkün olduğu kadar yansıtmaya çalışıyorum. Ülkemizin eğitim sisteminin Cumhuriyet’in kurulduğu tarihten itibaren ortaya koyduğu bir yaklaşım olarak, devletimizin milli eğitim bakanlığı vasıtasıyla kontrolü altında olan ve standart bir müfredat çerçevesinde özel kuruluşlar tarafından da bu kamu hizmetinin sunulabildiği çok orijinal ve güzel bir modele sahibiz. O yüzden niteliği özel de olsa tüm okullarımızı kamu kuruluşu olarak nitelendiriyoruz. Çünkü kamunun sunduğu bu en önemli hizmeti bizlerle birlikte sunan, bizim bu yükümüze ortak olan girişimciler, işletmeler olarak görüyoruz.

 

        Bu bağlamda çok önemli bir kurumun temel atma törenindeyiz. Bunu canı gönülden belirtmek istiyorum. Bu boyutta bir yatırım biz il yöneticileri için çok sevindirici. Bunun için özellikle yatırımı yapan firmalara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yatırımın, eğitim gibi çok önemli bir alanda olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Eğitim hizmetinin birebir bir hizmet olduğunu ve ileride ülkemizin ulaşacağı noktada bugün yapılan eğitim yatırımlarının belirleyici olacağını özellikle belirtmek istiyorum. Burada eğitime gönül vermiş, bu alanda ciddi yatırımlar yapan kurucularımızı kutluyorum. Ayrıca burada oluşturdukları çok heyecanlı, deneyimli bir ekip var ve bu heyecanlarını hem etraflarına hem öğrencilerine çok iyi yansıtıyorlar.

 

      Bu yılın başında Merzifon’da açılan, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde de şimdi temelini atacağımız, sonra da açılışını yapacağımız bu eğitim kurumları ile birlikte Amasya eğitim camiasına bir heyecan geleceğini, bu şekilde artan rekabetle toplam kalitemizin de yükseleceğini düşünüyorum. Bu yatırımın memleketimiz için Amasya’mız için, çocuklarımız ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yatırımcılarını tekrar kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.“

 

        Amasya İl Müftüsü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU’nun yaptırdığı dua ve ardından gerçekleştirilen kurban kesiminden sonra, Valimiz ve protokol üyeleri hayırlara vesile olması temennileri ile birlikte temel atma merasimini gerçekleştirdiler.

 

 27-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-201827-02-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.