AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın“ Projesi Başladı

İlimizde “Yüzme Bilmeyen Kalmasın“ Projesi Başladı

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planı Kapsamında Hazırlanan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi Amasya’da Hayata Geçirildi. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Başlayan Proje Kapsamında İl Merkezindeki Tüm 3 Ve 4.Sınıf Öğrencileri Yüzme Öğrenecek.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda 3 Dönem Boyunca Devam Edecek Olan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi Kapsamında İl Merkezindeki Tüm 3 Ve 4.Sınıf Öğrencilerinin Katılacağı Yüzme Kursları Başladı.

İlk Grupta Yer Alan 30 Öğrenci Havuza Gelerek Antrenörler Eşliğinde Yüzme Kursuna Başlarken, Çocukların İlk Gün Heyecanına İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Abdullah KODEK ve her iki kurumun Şube Müdürleri de ortak oldu.

 Bugün İtibariyle Cumhurbaşkanlığının İkinci 100 Günlük Eylem Planı Kapsamında ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesinin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Birlikte Hayata Geçirildiğini Kaydeden KODEK, “Merkez İlçede İlkokul 3 Ve 4.Sınıf Öğrencilerimizden Veli İzin Belgesi Aldığımız Öğrencilerimizin Tamamıyla Projemize Başlıyoruz. 3 Ve 4.Sınıftaki Tüm Çocuklarımıza Yüzmeyi Öğretmeyi Hedefliyoruz. Proje Kapsamında Merkezdeki Okullarımızın Tamamına Ulaşarak Çocuklarımıza Yüzmeyi Öğreteceğiz. Bu Proje 3 Aylık Bir Süreyi Kapsayacak. 3 Dönemin Sonunda Çocuklarımızı Gerek Yüzme Adına Gerekse Müsabık Olma Adına Yüzmeye Ve Yüzme Sporuna Kazandıracağız” Dedi.

Projenin Milli Eğitim Bakanlığı Ve Gençlik Ve Spor Bakanlığı Arasında İmzalanan Protokol Kapsamında Yürüdüğünü Kaydeden Abdullah KODEK, “Bu Projenin Düşünülmesinde Emeği Geçen Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza Teşekkür Ediyorum. Çok Önemli Ve Ciddi Bir Proje Bu” Şeklinde Konuştu.

 “Yüzme Becerilerinin Erken Dönemde Öğrenilmesi Çocuklar İçin Büyük Bir Kazanım”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ  İse Yüzme Eğitiminin Başlamasının Eğitim Süreci Açısından Çok Önemli Bir Konu Olduğunu Belirterek, “Özellikle Yüzme Becerilerinin Erken Dönemde Öğrenilmesi Çocuklar İçin Büyük Bir Kazanım. Daha Önce Lokal Olarak Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğümüzle Beraber Yürüttüğümüz Yüzmeye Yönelik Projelerimiz Vardı. Şimdi Kapsamı Daha Genişletilerek Birinci Periyodun da 30 Öğrenciyle Başlamış Oluyoruz” Diye Konuştu.

23-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-201823-11-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.