AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Koruyucu Siperlik Üretimine Başlandı

Amasya'da yürütülen MisKod Kodlama ve Robotik Eğitimleri projesi kapsamında kurulan Fabrika Laboratuvarlarında sağlık çalışanları için yüz koruyucu siperlik üretimine devam ediliyor.
İlimizde Koruyucu Siperlik Üretimine Başlandı

Covid-19 ismiyle bilinen yeni tip koronavirüs ile mücadeleye destek olmayı amaçlayan İl Müdürlüğümüz,  İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun talimatları doğrultusunda 2018 yılında ilimizde kurulan ileri teknolojiye sahip makine ve teçhizatlarla donatılı fabrika laboratuvarlarında, yüz koruyucu siperlik üretimine başlandı.

Covid-19 servislerinde görev yapan doktorların önerileri doğrultusunda bilgisayar ortamında öğretmenlerimizce tasarlanan modeller fabrika laboratuvarındaki lazer CNC makinelerinde işlendi. Parçaların birleştirilmesinde öğrenciler kendi evlerinde destek verdi. Her biri ayrı ayrı paketlenen yüz koruyucu siperlikler görev başındaki sağlık çalışanlarına teslim edilmeye devam ediyor. Siperlik üretimi ile ilgili  açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU "Sağlık çalışanları tarafından çok beğenilen siperliklerin tamamı ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ediliyor. Hedefimiz öncelikle ilimizin ihtiyacını karşılamaktır. İhtiyaç halinde diğer illerin ihtiyaçlarına da destek olabilecek kapasiteye sahibiz." diyen İl Müdürü KÖSTERELİOĞLU,  "Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastahanesinde ki riskli alanlarda çalışan sağlık personellerimize 400 adet yüz koruyucu siperlik teslimini gerçekleştirdik. Talep eden aile hekimleri için 100 adet siperlik hazırlanmaktadır. İl dışından oldukça fazla talep mevcut. Mevcut talepleri karşılamak için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretimde emeklerini esirgemeyen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin bu zor zamanlarında Müdürlüğümüzün tüm imkanlarıyla sağlık çalışanlarımızın hizmetindeyiz." diyerek sözlerine son verdi.

04-04-202004-04-202004-04-202004-04-202004-04-202004-04-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.