AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İLHAM VEREN ÖĞRETMEN" Seminerinde Ayhan KORKMAZ Öğretmenlerimizle Biraraya GeldiEğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda "İlham Veren Öğretmen" konulu semineri ile öğretmenlerimiz ile buluştu.

26 Şubat Çarşamba günü İlimiz Merkez, Merzifon ve Suluova ilçelerinde ve gerçekleştirilen seminerlerde öğretmenlerimiz Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ'ın hareketli ve esprili anlatımlarını dikkatle dinlediler.

Kendi hayatından kesitlerle öğretmenlerle eğitim üzerine sohbet eden Ayhan KORKMAZ, yöneticilerin olumlu okul iklimi oluşturmasındaki rolüne dikkat çekerek, öğretmen motivasyonunun başarılı ve nitelikli öğrenciler yetiştirilmesinde çok önemli bir kriter olduğunun altını çizdi. Öğretmenlere ülkemizin yarınlarını şekillendirecek olan nesillerimizin emanet edildiğini vurgulayan Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, öğretmenlerden yaptıkları işin sorumluluğu ve kutsallığı bilinciyle hareket etmelerini ve çağın gereksinimlerine uygun şekilde kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini istedi.

Eğitimde ilerlemenin yol haritasını ifade eden 2023 Eğitim Vizyonu'nun Millî Eğitim Bakanlığınca uygulanmaya başlandığını hatırlatan Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, öğretmenlerin vizyon belgesinde belirlenen hedefler doğrultusunda öğrencilerinin farklı yeteneklerini ve özelliklerini keşfetmeleri gerektiğini belirtti. Öğretmenin vereceği ilhamla mutlaka öğrencilerin gönlüne ve hayatına dokunacağını söyleyen Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, tüm öğretmenlerimize çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Seminer sonrasında vermiş olduğu değerli bilgiler dolayısıyla Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ'a teşekkürlerini ileten ve günün anısına kendilerine plaket takdim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, " 2023 Eğitim Vizyonunun başarılmasında en önemli görev öğretmenlerimize düşüyor. Öğretmenlerimizin başarılarını ve motivasyonlarını artırmak amacıyla ilimizde düzenlediğimiz konferansın faydalı olmasını dilediğini" belirten  Kösterelioğlu, İl Millî Eğitim Müdürlüğünce bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

27-02-202027-02-202027-02-202027-02-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.