AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ´ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ´ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Tohum saç bitmezse toprak utansın

Hedefe varmayan mızrak utansın

Koşmana bak sen, hey gidi küheylan

Çatlarsan, doğuran kısrak utansın

Öğretmenim;

Sen, geleceğimizin teminatı, mazlumların umudu, adalet ve merhametin temsilcisi, bilim ve teknolojiye açık, gelecek için fikri olan, bu fikirlerini planlayacak bilgi/birikime sahip, birikimini icraata dökecek feraset/cesareti temsil etmektesin.

Üzüntüsünü sınıf kapısında bırakan, sıkıntılarını  ve sorunlarını öğrencilerini görünce unutan, öğrencisi arasında ırk, renk, dil, din statü ayrımı yapmadan hayata hazırlayan, onları ilgi, beceri ve yeteneklerini dikkate alarak bir sarraf titizliği, Eyyüp sabrı, anne şefkati ile işleyen, yerine göre ebeveyn, yerine göre doktor, yerine göre avukat, hâkim, yerine göre de psikolog, sosyolog rollerini üstlenerek eğitim arenasında aktörlük yapan sanatkarsın. Bu  meşakkatli mesleğin hakkını vererek icra etmen seni  her şeyin üzerinde saygıya layık kılmaktadır.

Hiç endişem yok ki sen görevini icra ederken ”küflü ekmekten penisilin iğnesinin üretildiği” gerçeğiyle hareket etmektesin. Evrenin en kıymetli ve üstün varlığı, insanın ihmal edilemeyeceği, görmezden gelinemeyeceği, yok sayılamayacağı gerçeği ile hareket etmektesin. Bir başka deyişle “İnsan ölmedikçe, ağaç kurumadıkça ümit kesilmez” anlayışı ile hiçbir insanımızı, öğrencimizi eğitim-öğretimden mahrum etme lüksünün olmadığı bilincindesin.

Öğrencisinin başarısından mutlu, üzüntü ve sorunlarını dert edinen, başarıyı sadece rakam ya da puanlarla sınırlandırmayan, aksine her bir öğrenciyi ayrı bir dünya görerek, bilgi beceri, yeteneklerini geliştirmek ve milletin memleketin hizmetine sunmak için  mücadele eden insan sarrafısın.

Yaşadığımız toprakların vatan olmasında, birlikte yaşadığımız toplumda asgari aynı duygu, düşünce ve değerlere sahip olan bir milletin ortaya çıkmasında kan, alın teri ve göz nurunun önemli bir rolü bulunduğunu bilirsin. Başarılı olmak, birlikteliği sağlamak ve muasır devletler seviyesinin üzerine çıkmak için gençlerimize, yerine göre kanını, yerine göre alın terini , yerine göre göz nurunu ortaya koyacak vasıfları kazandırmak için mücadele eden büyük  bir kahramansın.

Milletimiz memleketimizin bekası için şahadet mertebesine yükselen eğitimcilerimiz ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, , gazilerimize, emekli olan değerli meslektaşlarıma ve hali hazırda görevinin başında olan saygıdeğer mesai arkadaşlarıma sağlık ve mutluluk dilerim.

Bir harfine kırk yıl, emeğine bir ömür yetmeyecek değerli öğretmenim, unutmamalısın ki, gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

 

Saygılarımla 

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.