AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ’ in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ’ in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

         Sevgili Öğrenciler ve Değerli Öğretmen, Yönetici Arkadaşlarım, Saygıdeğer Veliler

       2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönem sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir dönem boyunca yoğun bir eğitim öğretim faaliyetini hep beraber yaşadık.

        Geleceğimizin teminatı, mimarları öğrencilerimizin akademik başarıları ve bireysel farklılıkları, yeteneklerini geliştirmek, keşfetmek için bütün taraflar olarak işbirliği içinde samimi bir gayret ve özveri ortaya koydunuz.

          Değerli veliler, öğrencilerimizin her birinin ayrı bir kişiliği ve yeteneği olduğunu unutmadan onları karnede bulunan notları ile değil, bir bütün olarak değerlendirmenizin doğru olacağını ifade etmek isterim.

          Sevgili Öğrenciler, Bir dönemi geride bıraktınız. Tatilde gönlünüzce dinlenip eğlenmek için zaman bulacaksınız. Bir tatil programı yapmanız,  zamanı etkili kullanmanızı ve istediğiniz her şeye vakit ayırmanızı sağlayacaktır. Günün, haftanın ve yarıyıl tatilinin sonunda ulaşmayı düşündüğünüz yeni hedefler belirlemeniz motivasyonunuzu artıracaktır. Dinlenirken ilgi alanlarınıza uygun; kitap okuyabilir, spor yapabilir,  müzik, resim, sinema, tiyatro gibi aktivitelere ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun yanında yakın akrabaları, milli manevi değeri olan yerleri ailenizle ziyaret edebilir, izlenimlerinizi tatil sonu öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları ve sizde bıraktığı izleri hatırlamak, kalıcılığını artırmak için günlük tutabilirsiniz.  Bunların dışında telafi etmeniz gereken noktalar varsa bu tatil iyi bir fırsat olacaktır.

              15 günlük dinlenme sürecine girerken hepinize, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.