AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ Başkanlığında, Taşova İlçemizde Bulunan Okul Müdürleriyle 2018-2019 Eğitim Öğretim Sene Başı Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ Başkanlığında, Taşova İlçemizde Bulunan Okul Müdürleriyle 2018-2019 Eğitim Öğretim Sene Başı Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ başkanlığında Taşova tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile “ 2018-2019 eğitim-öğretim yılı sene başı değerlendirme toplantısı “ yapıldı. 

Taşova Şehit İdris Bolat Anadolu lisesinde gerçekleştirilen toplantıda İl Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ;

“Bizim tek gayemiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi geleceğimiz için hazırlamaktır. Yeni eğitim öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başladık. Özellikle fiziki imkânlarımız çok iyi bir durumda olup, öğretmen konusunda ise önemli denilecek bir sorunumuz bulunmamaktadır.

Eğitim öğretimin iki tane ana konusu bulunmaktadır. İşin temeli öğretmendir. Öğretmenlerimiz olmasa yapacak hiçbir şeyimiz yok. Bir başka önemli olan ise bu öğretmenlerimizi düzgün ve başarılı bir şekilde koordine eden heyecanlandıran motive eden okul idarecilerimiz.

Eğitim öğretim bir ülkedeki insanların hayata kazandırılmasında temelini hazırlayan bir organizasyon. Dünya üzerinde gelişmiş ülkelerde şunu söylememiz çok kolay. Bir ülkede eğitim öğretim ne kadar kaliteli ise o ülkenin gelişmişlik düzeyi de o ölçüde kendini gösteriyor. İnsanlık var olduğu sürece eğitim öğretim var ama zamana göre süreklide kendini yenilemesi gereken bir kurum. Bizler kendimizi her meslek grubundan daha heyecanlı tutmaya, motivasyonumuzu yüksek tutmaya ve kendimizi yenilemeye daha çok ihtiyacımız var” dedi.

Yapılan toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi ziyaretinde sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti ve öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu. Daha sonrasında ise liseye ait pansiyonda incelemelerde bulundu.

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüze Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa TÜMER ve  Taşova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur BAŞGÜL eşlik etti.  

08-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-201808-10-2018

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü - (0358) 212 29 92 / 93949596

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.