AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Her fidana  sevgisini vererek büyüten öğretmen arkadaşlarım ve ülkemizin aydınlık geleceği olan değerli çocuklarımız;

Dünyamızı ve ülkemizi uzun süredir tehdit altına alan COVİD-19 virüsünün olumsuzluğunu yaşadığımız bugünlerde 100. Yılını kutlamanın mutluluğunu hissettiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızın hepimize kutlu olmasını temenni ediyorum. 

23 Nisan, milletin yönetime katıldığı, yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. 23 Nisan, Türk Milletinin işgalci devletlerin her türlü baskı, zulüm ve işgaline karşı, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milli egemenliğimizin hakim kılındığı gündür. Milli varlığımızı yüceltme azim, karar ve heyecanını yüreğimizde duyduğumuz gündür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal'in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır.

Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, Millet Egemenliğine dayanan Demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm Dünya Çocuklarıyla Ulusal Egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm Dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve Dünya Çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. 

Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın vatanını ve milletini seven, kararlı, kendine güvenen, milli ve manevi değerlerine bağlı ve erdemli bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak temel hedefimizdir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olacak sizler sayesinde, gelecekte güçlü, müreffeh ve lider bir ülke konumuna yükseleceğimize inanıyorum.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.