AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Türkiye Birincisi Öğrencileri Kabul Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Türkiye Birincisi Öğrencileri Kabul Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında Türkiye Birincisi Eren Can Zengin ve “Çiftlikte Bir Gün" konulu Ulusal resim yarışmasında, Türkiye Birincisi Azra Akçay’ı kabul etti. Öğrencilerimize Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ömer Coşkun ve Danışman Öğretmeni Nezahat Kalkan eşlik ettiler. İl Müdürümüz öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Boyabat Kaymakamlığı tarafından Türkiye genelindeki ortaokullar arasında “Gelecekteki Dünya” konulu ulusal karikatür yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın amacı; Dünyamızın ve insanlığın savaş, açlık, sağlık, çevre vb. alanlardaki ortak sorunlarına duyarlı çocuklarımızı ortak bir dil olan “karikatür dilinde” buluşturarak bu sorunlara dikkat çekmek, çözüm aramak ve bu konuda duyarlılıklar oluşturarak bir gelecek tasarımı ortaya koymaktır.

Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve sanat Merkezi öğrencisi Eren Can Zengin, "Gelecekteki Dünya" konulu karikatür yarışmasında 905 eser arasından Türkiye Birincisi seçilmiştir.  

Alltech Türkiye tarafından düzenlenen "Çiftlikte Bir Gün" konulu Ulusal resim yarışmasında, Öğrencimiz Azra Akçay, 7267 katılımcı arasından Türkiye Birincisi seçilmiştir. Öğrencimize ödülü İzmir Gaziemir Fuar alanında düzenlenen 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda verilmiştir. Ayrıca, öğrencimizin eseri Alltech standında hazırlanacak özel bir bölümde fuar süresince sergilenecektir.

14-02-201914-02-201914-02-201914-02-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.