AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, 75 farklı ülkeye ihracat yapan Antalya merkezli Yüksel Tohumculuk Firması yetkilileri ile birlikte Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ziyaret ederek yakın gelecekte bu okulda gerçekleştirilecek projeler konusunda incelemelerde ve fikir alış verişinde bulundu. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Ziyaret kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüzle beraber okulu gezen Türkiye'nin yerli tohumculuk alanındaki sayılı büyük şirketlerinden biri olan Yüksel Tohumculuk Şirketi adına konuşan Suluova Biogaz Enerji ve Gübre A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Türker, "Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun isteği ile okulu ziyaret ettiğini, okulda gördüğü çalışma ortamından ve okulun potansiyelinden çok etkilendiğini söyledi. Türker, kendilerinin tohumculuk konusunda önemli AR-GE yatırımları bulunan ve beşi ülkemizde olmak üzere yedi araştırma istasyonuna sahip, pek çok ülkede iştirakleri olan bir şirket olduklarını 3.800 dekar arazi ve 1.800 dekar modern sera varlığı ile tarım alanında önemli projelere imza attıklarını belirterek okulumuza başta mısır ve patates olmak üzere her yıl yerli tohum ve gübre desteğinde bulunacaklarını, buna ek olarak okula gerek eğitim desteği gerek maddi yardımlar noktasında ellerinden gelen katkıyı sağlamaya çalışacaklarının sözünü verdi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu da konuğuna okula verecekleri katkı ve desteklerden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca İl Müdürümüz, gıda üretiminin geçmişte olduğu gibi gelecekte de insan hayatındaki stratejik önemini koruyacağını, bu açıdan Gökhöyük Meslek Lisemizin modern bilgi ve ileri teknolojiyi birleştirerek tarımsal üretim yapma konusunda öğrencileri en güzel şekilde hazırlamak için verilecek her desteğe açık olduklarını ifade etti. İl Müdürümüz, okulun ve öğrencilerin gelişimini çok önemsediklerini, yerli tohum üretimi ve ıslahı yapan kuruluşların bilgi, deneyim ve önerilerini paylaşmalarının okulumuzun gelecekteki gelişim, vizyon ve hedeflerine katkı sağlayacağını belirterek misafirlerine yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

 

 

 

08-05-202008-05-202008-05-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.