AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında Okul Dışı Öğrenme Ortamları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Başkanlığında Okul Dışı Öğrenme Ortamları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün “Okul Dışı Öğrenme Ortamları” konulu resmi yazısında “2023 Eğitim Vizyonu”nda Temel Eğitim Temasında yer alan Yenilikçi Uygulamalara İmkân Sağlanacak” şeklindeki 2. Hedef’in 2. Eyleminde; “Okulların, bölgelerindeki bilim merkezleri, müzeler, sanat merkezleri, teknoparklar ve üniversitelerle iş birlikleri artırılacaktır.” denilmekte ve Ortaöğretim Temasında yer alan “Akademik Bilginin Beceriye Dönüşmesi̇ Sağlanacak” şeklindeki 2. Hedef’in 3. Eyleminde ise; “Doğal, tarihî ve kültürel mekânlar ile bilim-sanat merkezleri ve müzeler gibi okul dışı öğrenme ortamlarının, müfredatlarda yer alan kazanımlar doğrultusunda daha etkili kullanılması sağlanacaktır.” denilmektedir. Bu kapsamda; Müdürlüğümüzce proje ekibi oluşturulmuş olup, bilgilendirme toplantısı yapılması planlanmıştır.

 

Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, öğretmenlerimizi Okul Dışı Öğrenme Ortamları Projesi doğrultusunda yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Toplantının konusu ile ilgili olarak ise proje sorumlusu Rabia Akçay ise projenin amaçları ve hedefleri hakkında genel bir sunum yaptı. Toplantı öğretmenlerimizin görüş ve önerilenin alınmasının ardından sona erdi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.