AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’ in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’ in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Milli Eğitimimizin değerli yönetici ve öğretmenleri, kıymetli velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz. 2017-2018 öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimizin ve onları şekillendiren, onlara kişilik karakter kazandırma mücadelesi veren çok kıymetli öğretmenlerimiz, özverili, yoğun ve yorucu bir öğretim yılını geride bıraktılar. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz çocuklarımızın akademik gelişimleri için gerekli olan bilgi, heyecan, hedeflerin ortaya konmasında, milli ve manevi değerlerimizin kazandırılmasında azami gayreti gösterdiler. Öğrencilerimiz kendilerinden beklenenin üzerinde performans göstererek başarılı bir yıl geçirdiler. Bazı öğrencilerimiz de istenen seviyede başarı gösterememiş olabilirler. Ancak biz eğitimciler ve anne babalar olarak çocuklarımızı sadece karne durumuyla değerlendirmemizin doğru olmadığını unutmayalım.

Gerek öğretmenlerimiz, gerekse velilerimize tavsiyem çocuklarımızın başaramadıklarını değil, başarabildiklerini dikkate alarak onları değerlendirmeleridir. Unutmayalım ki başarısız öğrenci yoktur. Öğretmenler ve anne babalar olarak bizlere düşen görev onların ilgi, istidat ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına öncülük etmemizdir. Bunu başarabildiğimizde hiç şüphemiz olmasın ki o yavrularımız milletimizin ve insanlığın hizmetinde olacaktır.

 

Sevgili öğrencilerimizin yaz tatillerini sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle geçirmelerini, başarılarında çok büyük önem arz eden ders dışı okuma faaliyetleri ile de taçlandırmalarını tavsiye ederim. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimizin ve değerli öğretmenlerimizin aileleriyle ve sevdikleri ile birlikte huzur içinde bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.