AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhsan Yener Klavye Şampiyonasında Öğretmenimizden Büyük Başarı

İhsan Yener Klavye Şampiyonasında dereceye giren Ezinepazar Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Arif Arıcı ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.
İhsan Yener Klavye Şampiyonasında Öğretmenimizden Büyük Başarı

Avrupa Birliği ile dünyanın gelişmiş ülkeleri arasındaki bilimsel çalışmalarda ve iletişimde işbirliği sağlamak, F Klavyenin kullanımını teşvik etmek, eğitim teknolojileri alanında öğrenci ve öğretmenlerimizi donanımlı kılmak amacıyla  F Klavyenin Mucidi İhsan Yener Hocamızın adı verilen Klavye Şampiyonası düzenlenmektedir. Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı tarafından tertip edilen ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası'nın bu yıl 15'incisi gerçekleştirilmiştir.

Şampiyonaya artan ilgiyle 47 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden olmak üzere 180 okuldan toplam 907 yarışmacı katıldı. Anadil ve çoklu dil (16 dil) ayrımıyla 1 Şubat - 1 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen 2020 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası'nda Amasya'yı Ezinepazar Atatürk Ortaokulu, Türkçe Öğretmeni Mehmet Arif Arıcı temsil etti. Öğretmenimiz Anadil yarışlarında Türkiye 16.sı, çoklu dillerde Türkiye 8.si olarak 14 Nisan - 1 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazandı.

Dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan öğretmenimizi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı açıklamada "Dijitalleşen dünyada dilimize en uygun klavye düzeni olan F klavyenini mucidi İhsan Yener hocamızın isminin verildiği yarışmada gösterdiği başarıdan ötürü öğretmenimizi kutluyor, gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonasında başarılar diliyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.