AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezlerimizin Maske Üretimi Dokuz Binin Üzerine Çıktı

Halk Eğitim Merkezlerimizin Maske Üretimi Dokuz Binin Üzerine Çıktı

Koranavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan tıbbi maske ihityacını karşılamak üzere harekete geçen ve İl Müdürlüğümüze bağlı faaliyet gösteren Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okullarının  maske üretimi 9 binin üzerine çıktı.

İlimiz merkez, Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova ve Taşova ilçelerimizde bulunan Halk Eğitim kurumlarımızda gerçekleştirilen üretim sonucunda toplam 9.496 maske üretimi gerçekleştirildi. Üretilen maskeler hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU " Koronavirüs salgını nedeniyle devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuş durumda. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizde tüm imkan ve kabiliyetimizle ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz. Siperlik üretimimiz başarılı bir şekilde devam ederken ihtiyaç duyulan tıbbi maske üretiminide halk eğitim merkezlerimizde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 10 Nisan tarihi itibariyle 9 binin üzerinde maske üretimin gerçekleştirdik ve üretimimize devam ediyoruz. Özverili çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.