AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güzel Sanatlar Lisesinden Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Güzel Sanatlar Lisesinden Dr. Hüseyin GÜNEŞ’e Ziyaret

Son Yıllarda Suriyeli sığınmacılar başta olmak üzere Irak, Afganistan, Orta Asya ve başka birçok ülkeden savaş, açlık, terör gibi insani krizler nedeniyle milyonlarla ifade edilen insan ülkemize sığınmıştır. Ülkemizde, devletiyle, milletiyle insanlığa ders olacak nitelikte bir ev sahipliğine imza atmaktadır. Geçmişte de ülkemizin bu tip insani krizlerde benzeri güzel örnekleri ortaya koyduğu da bir gerçektir. Keza sadece sığınmacılara değil dünyanın farklı yerlerindeki muhtaçlara da imkânlar nispetinde halkımız ve devletimiz el uzatmaktadır. Tüm bunlar “Mazlumları ve Mağdurları Kucaklayan Ülke” nitelemesini ülkemizin sıfatı haline getirmiştir. Bu kapsamda “Mazlumları ve Mağdurları Kucaklayan Türkiye” konulu resim yarışması düzenlenmiştir.

            İlki düzenlenen bu yarışmanın amacı, ülkemizin yukarıda tanımladığımız kimliğini çocuklarımızın iyice kavramasını, onların bakış açısıyla ifade edilmesini sağlamak, ülkemizin bu konuda attığı olumlu adımların genç neslimiz tarafından içselleştirilmesine katkıda bulunmasıdır. Dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik, misafirperverlik gibi değerlerin çocuklarımız tarafından benimsenmesini sağlamaktır.

            Eğitim Yayıncıları ve Tedarikçileri Derneğinin düzenlemiş olduğu “Mazlumları ve Mağdurları Kucaklayan Türkiye” konulu resim yarışmasına ilimizde Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri katılmış olup aralarından 12 Resim sınıfı öğrencilerinden Emrecan KIZILKAYA birinci seçilerek eser EYTED in Ankara’daki merkezine gönderilmiştir. EYTED in yapmış olduğu değerlendirme sonucunda Türkiye birincisi olmuştur.

            Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Korkut ŞAHİN, öğrencisi Emrecan KIZILKAYA ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ’i ziyaret ettiler. Dr. Hüseyin GÜNEŞ, öğrencimizin başarısından mutlu olduğu olduğunu dile getirirken aynı zamanda öğrencimizi tebrik etti.

 

 

12-03-201812-03-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.