AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı II. dönemi güvenli okul  toplantısı, Vali Dr. Osman VAROL'un başkanlığında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Açılışı İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıya Vali Varol'un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul yöneticileri, eğitimciler ve okul aile birliği üyeleri de katıldı.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) entegrasyonunun tamamlanması, KGYS ye bağlı kalmaksızın okul güvenlik kamera sistemlerinin tamamlanması, çocuklarımızın servislerle güvenli bir şekilde taşınması, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, siber suçlar ve güvenli internet kullanımı eğitimleri, pansiyonlu okullarımızın denetimi, özel güvenlik görevlilerinin istihdamı, trafik bilinci, okul çalışanları ile ilgili tedbirler, okullarda ortam gözetimi, periyodik kontroller, arama kurtarma eğitimleri, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, okulda sağlığın korunması ve geliştirilmesi programı, "Sağlık İçin Bir Derste Bizden" Projesi, diyabet, obezite, çölyak eğitimleri, okul/kurumlarda bulunan gıda işletmelerinin kontrol ve denetimi, Beyaz Bayrak Projesi toplantının ana gündem maddeleri arasında yer aldı.

Toplantının hemen ardından çocuklarımızın gözünden okullarımızda iş sağlığı ve güvenliği konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri, Vali Varol ve yöneticiler tarafından verildi.

07-02-202007-02-202007-02-202007-02-202007-02-2020

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.