AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gönül Dostları” Projesi İle Veliler Bir Araya Geldiler

“Gönül Dostları” Projesi İle Veliler Bir Araya Geldiler

“Gönül Dostları” projesinde özel gereksinimi olan çocuklarımızın günlük yaşamda sosyal kabulü sağlanırken, bu bireylere sahip annelerin duyguları ve yaşamları ile ilgili toplumsal farkındalık yaratması amaçlanmıştır.

                Projede Kılıçarslan Özel Eğitim Merkezinde çocuğu eğitim gören 10 anne ile çocukları Akşemsettin ilkokulunda eğitim öğretim gören 10 anne birbirlerini hiç tanımadan karşılıklı mektup yazmış ve proje başlamıştır.

Yapılan bu programda ise Projenin ikinci aşaması olan annelerin buluşması gerçekleşti. Programa İl Milli Eğitim Müdür V. Abdullah GÜRBÜZ, Kılıçarslan Özel Eğitim Merkezi Okul Müdürü Mustafa DEMİR, Akşemsettin İlkokulu Müdürü Nevzat DAL ve proje kapsamındaki anneler katıldılar. 

Programda ilk olarak Okul Müdürleri proje kapsamında bilgiler verdiler. Daha sonrasında birbirlerine mektup yazan anneler tanıştırıldı. Abdullah GÜRBÜZ, bu projenin çok güzel bir proje olduğunu dile getirerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti ve bu tür projelerin devamını diledi.

07-05-201807-05-201807-05-201807-05-2018

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.