AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Değişim projesi için İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna'dan gelen grup liderleri İl Milli Eğitim Müdürü ziyaretleri

Gençlik Değişim projesi için İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna'dan gelen grup liderleri İl Milli Eğitim Müdür
Gençlik Değişim projesi için İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna'dan gelen grup liderleri İl Milli Eğitim Müdürü ziyaretleri

 

    " SANATIN GİZEMİ" ADLI ÇOK ULUSLU GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİ İLİMİZDE GERÇEKLEŞECEK

            İlimizde gençler adına faaliyet gösteren Grup Dinamik adlı gençlik grubunun " Sanatın Gizemi" adlı karma becerili Gençlik Değişim projesi için İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna'dan gelen grup liderleri İl Milli Eğitim Müdür V. Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU' nu makamında ziyaret ettiler.

             21-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Avrupa ülkelerinde İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna ve ülkemizden katılan toplam 32 genç ve 8 lider ile proje ilimizde gerçekleştireceklerdir.

            Projenin Amacı;  öğrenme güçlüğü çeken gençleri diğer gençler ile bir araya getirerek bu gençlerin topluma entegrasyonlarını, dahil edilebilmelerini kolaylaştırmak, bu gençlerimizin kendilerine olan güvenlerini artırmak ve gençler hakkında farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir. Proje süresince gençler hep birlikte,  origami, uçurtma yapma ve uçurma, kukla yapımı ve canlandırılması gibi el sanatları atölyelerini gerçekleştireceklerdir.

            Farklı ülkelerden katılımcı olarak bir arada bulunan gençler yapacakları kültür geceleri ile kendi kültürlerini tanıtma ve diğer farklı kültürler hakkında da bilgi sahibi olma fırsatını yakalayacaklardır. Tüm gençlere başarılı bir proje geçirmelerini diliyoruz.

 

21-10-201921-10-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.