AMASYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih İlkokulu Öğrencileri ve Öğretmenleri "SIFIR ATIK" Projesi İle Dikkat Çekti

Fatih İlkokulu Öğrencileri ve Öğretmenleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2017 yılında sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği ve Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerindeki "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Fatih İlkokulu Müdürlüğünce bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Fatih İlkokulu, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini sağlamak ve farkındalık oluşturmak, öğrencilerimizi aileleri ile birlikte bilinçlendirmek amacıyla okulda Sıfır Atık projesi başlatmıştır. Yapılan bu proje ile Fatih İlkokulu Yeşilırmak Geri Dönüşüm ile irtibata geçerek okul bahçesine geri dönüşüm konteynırı konuldu. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile irtibata geçilerek öğrencilerimize atıkların amacına uygun olarak toplanması konusunda eğitim verildi. Projeye ailelerde dâhil edilerek evlerinde ayrıştırılan malzemeleri, öğrenciler okul bahçesinde bulunan geri dönüşüm kutusuna attılar. Ailesini projeye dahil eden öğrenciler çevre dostu rozeti ile ödüllendirildi.

Bu kapsamda Fatih İlkokulunda 4/B sınıfının başlatmış olduğu Sıfır Atık projesinin tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldılar. Fatih İlkokulu konferans salonunda yapılan programda 4/B sınıf öğretmeni Semiha Korkmaz bu günü kadarki yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve hazırlanan slayt gösterimini sundu.

Programda ayrıca Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Denetim Görevlisi Mustafa Özer tarafından velilere ve öğrencilerimize sıfır atık konulu sunum gerçekleşmiştir.

Program sonunda Okul Müdürü Hasan Ilacak'a ve öğretmen Semiha Korkmaz'a başarılarından dolayı plaket verildi.İl Milli Eğitim Müdürümüz projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Programdan sonra öğrencilerin artık malzemelerden hazırlanmış oldukları sergi gezildi.

26-05-201926-05-201926-05-201926-05-201926-05-201926-05-201926-05-201926-05-2019

Hızırpaşa Mah. İstasyon Cad. No72 05100 Merkez/AMASYA - (0358) 211 04 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.